170 €

Krokuvos turas

Įveskite duomenys, kad pamatytume tikslias sąlygas ir kainas

Suaugusieji
Vaikai
170 €
Aplankykite garsiojo filmo „Šindlerio sąrašas“ filmavimo vietą
Apsipirkite „Rynek Glowny“ - viešoji erdvė kuri yra laikoma geriausia Europoje
Pamatykite nuostabią gotikinę Šv. Marijos baziliką
Išgirskite trimitininko dainą, skirtą vietinei fabulai
Mėgaukitės tradiciniu lenkišku keturių patiekalų valgiu „Piwnica Pod Kominkiem”
Aplankykite Vavelio kalną - istoriškai ir kultūriškai svarbiausią Lenkijos objektą
Pasivaikščiokite po Kazimierz - ankstesnį karališkąjį miestą
Paragaukite skanių vietinių Zapiekanki

Krokuvos turas

Visą dieną trunkanti ekskursija pėsčiomis su privačiu gidu Krokuvos mieste, skiriant ypatingą dėmesį turtingai miesto istorijai. Šios ekskursijos metu turėsite galimybę aplankyti vieną iš įspūdingiausių aikščių Europoje, išgirsite įkvepiančių ir siaubingų vietinių legendų, galėsite nusipirkti nuostabių suvenyrų, ragausite fantastiškus tradicinius lenkiškus patiekalus, aplankysite žydų kvartalą, vietinę pilį, bei istoriškai ir kultūriškai svarbiausią vietą Lenkijoje – Vavelio kalvą.

Gardi vietinė virtuvėViduramžių istorijaŽymus architektūros kūriniai

Aprangos kodas

Patogūs batai, lengva striukė, skėtis

Amžius

18–65

Kelionės detalės

Vidutinių platumų
Fizinio aktyvumo lygis 3
1 Dienų
0 Naktų

Kelionės detalės

Vidutinių platumų
Fizinio aktyvumo lygis 3
1 Dienų
0 Naktų

Kelionės ypatumai

Asmeninis kelionės gidas
Garsūs istoriniai objektai ir vietiniai epai
Jerulita Travel

Kelionės programa

1 diena: Pirmoji dalis Rynek Glowny ir gotikinė Šv. Marijos bazilika
1 diena: Antroji dalis Skanūs tradiciniai lenkiški patiekalai užeigoje „Piwnica Pod Kominkiem“
1 diena: Trečioji dalis Vavelio pilis - įžymiausia Krokuvos pilis
1 diena: Ketvirtoji dalis Pasivaikščiojimas po Kazimierzą ir apsipirkimas blusų turguje
1 diena: Penktoji dalis Truputis žydų istorijos ir šiuolaikinio žydų gyvenimo Krokuvoje
1 diena: Šeštoji dalis Schindlerio sąrašo filmavimo aikštelė ir Schindlerio fabriko muziejus
1 diena: Pirmoji dalis

Rynek Glowny ir gotikinė Šv. Marijos bazilika

Ekskursija prasidės Krokuvos senamiestyje prie Žalgirio paminklo, iš kur eisime per Krokuvos Barbakaną ir Šv. Florijono vartus iki Florianska gatvės. Kaip žinoma, šia gatve lenkų karaliai važiojo švenčių ir specialiųjų renginių metu. Toliau aplankysime „Rynek Glowny“ – Krokuvos centrinį turgų, kuris buvo pripažintas geriausia viešąja erdve Europoje. Šioje nuostabioje beveik 10 arų ploto aikštėje galima rasti žymiąją Audinių salę (Sukiennice), atstatyta 1555 m.
Taip pat galėsite pamatyti turistus labiausiai traukiančią vietą – nuostabią gotikinę Šv. Marijos baziliką. Sužinosite apie garsiąsias šią vietą supančias Krokuvos legendas: šiurpią istoriją apie du brolius, kurie pastatė bazilikos du bokštus, ir legenda apie nesavanaudišką trimitininką, kuris paaukojo savo gyvybę, norėdamas perspėti miestelėnus apie artėjančią invaziją.

1 diena: Antroji dalis

Skanūs tradiciniai lenkiški patiekalai užeigoje „Piwnica Pod Kominkiem“

Išklausę vietinių legendų, susipažinsime su vietines virtuves patiekalais, siūlomais „Piwnica Pod Kominkiem“. Čia jums bus siūlomas platus skanių vietinių patiekalų pasirinkimas: užkandžiai, sriubos, pagrindiniai patiekalai ir desertai. Rekomenduojame išbandyti tradicinę lenkišką sriubą su virtu kiaušiniu, dešra ir bulvėmis. O pagrindiniam patiekalui siūlome – „Pierogi“ – tradiciniai lenkiški koldūnai su mėsa, sūriu ar daržovėmis. Čia gausu vegetariškų patiekalų, tokių kaip tradicinis lenkų troškinys su grikių blynais. Galiausiai nepamirškite pasigardžiuoti keletu burnoje tirpstančių vyšnių užpildytų koldūnų.
Pasisotinę pasivaikščiosime siauromis gatvelėmis, kur pamatysite vieną seniausių universitetų Europoje. Tarp garsių jos studentų buvo M. Kopernicus ir K. Wotyla, bei popiežius Jonas Paulius II.

1 diena: Trečioji dalis

Vavelio pilis - įžymiausia Krokuvos pilis

Iš universiteto eisime link senovinės kalvos pro Planty parką. Pasiekę kalno viršūnę pateksime į Lenkijos karalių rezidenciją – renesansinę karališkąją Vavelio pilį. Prie vartų lankytojus pasitiks garsaus lenkų lyderio Tadeuszo Kosciuszko statula. Galėsime vaikščioti po pilį ir grožėtis senų karalių didybe.

Po Vavelio pilies vyksime į vieną iš buvusių priemiesčių, kur sužinosime apie žydų istoriją ir aplankysime žydų kvartalą – didelę atvirą erdvę su žydų muziejumi.

1 diena: Ketvirtoji dalis

Pasivaikščiojimas po Kazimierzą ir apsipirkimas blusų turguje

Toliau vyksite į Kazimierzą – vietą, pavadintą karaliaus, davusio žydams pirmąją chartiją įsikurti Lenkijoje, vardu. Tai buvęs žydų rajonas, o jo centre yra Sheroka (plačioji) gatvė ir aikštė.

Čia rasite garsiąją Remos sinagogą ir senąsias žydų kapines, kuriose yra kapai nuo  penkiolikto amžiaus. Senoji sinagoga buvo pastatyta ne toli senųjų Kazimiero miesto sienų.

Eidami Ester gatve, pateksite į naująją turgaus aikštę. Jame esančiame sendaikčių turguje galėsite nupirkti suvenyrų, šviežių vaisių arba paragauti garsųjį Krokuvos sumuštinį – „zapiekanki“. Vietinių mėgstamas „Zapiekanki“ yra atviras sumuštinis, pagamintas iš pusės bageto ar kito ilgo duonos ritinio, ant kurio yra rauginti balti grybai, sūris ir kiti ingredientai. Visas sumuštinis yra paskui skrudinamas, kol sūris išsilydo.

1 diena: Penktoji dalis

Truputis žydų istorijos ir šiuolaikinio žydų gyvenimo Krokuvoje

Rajone yra daug senų sinagogų. Viena iš jų – Tempelo sinagoga, buvo pastatyta 1860–1862 m., palei Miodowa gatvę prie maurų atgimimo pastato. Šventykla su aukšta centrine dalimi, apdengta apatiniais fligeliais, suprojektuota tokiu pačiu stiliumi kaip ir Leopoldstädter šventykla Vienoje. Tai yra svarbus istorijos kūrinys, primenantis žmonėms apie laikotarpį, kai ji buvo pastatyta, kai Krokuva vis dar buvo Austrijos-Vengrijos imperijos dalis.

Be to, pamatysime žydų bendruomenės centrą, kuris buvo paaukotas šiam naujai organizuotam žydų bendruomenės atgaivinimo centrui. Išties įspūdinga ir džiugu, kaip žmonės susirenka ir dalijasi privačiomis istorijomis apie savo žydiškas šaknis.

1 diena: Šeštoji dalis

Schindlerio sąrašo filmavimo aikštelė ir Schindlerio fabriko muziejus

Dar truputi pasivaikščioję, surasime dar keletą svarbių šventyklų ir pastatų. Toliau, kai perplauksime upę, rasime svetainių ir kiemų, kur buvo filmuojamas garsusis filmas „Schindlerio sąrašas“. Dabar tai yra labai populiari vietinių gyventojų ir miesto svečių pramogų vieta, todėl čia rasite daug vietų, kur pavalgyti, atsigerti ar tiesiog pabendrauti su vietiniais gyventojais.

Galiausiai, jei dar liko jėgų, galime tęsti iki Geto didvyrių aikštės ir Šindlerio gamyklos muziejaus. Muziejuje yra puikus nemokamas garso gidas.

Jerulita Travel

Kelionės planas

1 diena: Pirmoji dalis. Rynek Glowny ir gotikinė Šv. Marijos bazilika

1 diena: Antroji dalis. Skanūs tradiciniai lenkiški patiekalai užeigoje „Piwnica Pod Kominkiem“

1 diena: Trečioji dalis. Vavelio pilis - įžymiausia Krokuvos pilis

1 diena: Ketvirtoji dalis. Pasivaikščiojimas po Kazimierzą ir apsipirkimas blusų turguje

1 diena: Penktoji dalis. Truputis žydų istorijos ir šiuolaikinio žydų gyvenimo Krokuvoje

1 diena: Šeštoji dalis. Schindlerio sąrašo filmavimo aikštelė ir Schindlerio fabriko muziejus

Į kainą neįskaičiuota

Skrydžiai Apgyvendinimas Transportas

Patikrinti atsiliepimai

27 Įvertinimai
Datos
Nepasirinkta
Trukmė
1 dienų
Keliauja
1 Žmogus
Kaina
170 €
170 € asmeniui

Patikrinti atsiliepimai

27 Įvertinimai
Jerulita Travel