10 €

Žydiškasis literatūrinis Vilnius

Įveskite duomenys, kad pamatytume tikslias sąlygas ir kainas

Suaugusieji
Vaikai
10 €
Basanavičiaus gatvę ir jos kiemus
Mindaugo gatvę
Tolerancijos centrą
Strašūno bibliotekos atminimo lentą
Ligoninės ir Karmelitų gatves
Daktaro Cemacho Šabado paminklą

Žydiškasis literatūrinis Vilnius

XX a. pradžios Vilnius buvo vienas iš svarbiausių žydų kultūros centru Europoje. Žydų Apšvietos idejos pasiekia Lietuvą ir Vilnių jau XIX a viduryje ir stipriai paveikia tradicinį žydų gyvenimo būdą. Atsiranda įvairių žydų mokyklų, gausybė laikraščių ir žurnalų, auga ir stiprėja dvasinė nereliginė veikla.

Kadangi Vilniuje veikė viena iš garsiausių pasaulyje “Našlės ir brolių Romų” žydų tipografija, čia pradeda klestėti žydų literatūra abiem kalbom: hebrajų ir jidiš. Litvakų kūrėjų indėlis į pasaulio žydų kultūrą yra neįkainojamas. Tai vis dar jaučiama viso žydų arealo dvasiniame gyvenime, Izraelyje, Europoje ir Amerikoje.

Vietinė kultūra ir tradicijosžydų tautinis paveldas

Aprangos kodas

Amžius

8-99

Kelionės detalės

Vidutinių platumų
Fizinio aktyvumo lygis 2
1 Dienų
0 Naktų

Kelionės detalės

Vidutinių platumų
Fizinio aktyvumo lygis 2
1 Dienų
0 Naktų

Kelionės ypatumai

Asmeninis kelionės gidas
Pasakojimas praturtintas asmeninėmis istorijos
Jerulita Travel

Kelionės programa

Pirma dalis Nuo J. Basanavičiaus gatvės
Antra dalis Žemyn į senamiestį
Pirma dalis

Nuo J. Basanavičiaus gatvės

Pradėsime pasivaikščiojimą po žydų literatūrinį Vilnių nuo Basanavičiaus ir Algirdo gatvių sankryžos. Apžvelgsime žydų pasaulietinės literatūros pradžią Lietuvoje. Sustosime prie atminimo lentos, skirtos žydų literatų ir menininkų grupėi „Jung Vilne“ (Jaunasis Vilnius). Čia pat kalbėsime apie vieną iš iškiliausių poetų, rašiusį jidiš kalba, Abraomą Suckeverį. Paskaitysime jo eilėraščių ir paklausysime dainos, jo žodžiais. 

Toliau sustosime prie namų, kuriuose gyveno Žydų mokslo instituto YIVO įkūrėjai Maksas Veinraichas ir Zalmenas Reizenas. Aplankysime kiemą, kuriame gimė ir augo garsus prancūzų rašytojas Romain Gary. 

Pasuksime į Mindaugo gatvę ir sustosime prie “Žaliojo obuolio”. Jame tarp kitų paminėti Vilniaus žydai, aukojusieji savo miestui ir miestiečiams. Pajudėsime Naugarduko gatvės link ir apsilankysime Žydų Muziejaus Tolerancijos centre. Šiame pastate įvairiais laikais veikė keli žydų teatrai Vilniuje. 

Antra dalis

Žemyn į senamiestį

Leisimes žemyn Naugarduko gatve, kur kadaise įsikūrė malkų ir žuvų turgus. Čia kunkuliavo tikras žydų liaudiškas gyvenimas. Paskaitysime Abraomo Karpinovičiaus apsakymo ištrauką. Pratęsime kelionę Žemaitijos gatve, kurioje kalbėsime apie garsiausią pasaulyje Strašūno Žydų biblioteką. 

Toliau Ligoninės gatvėje sustosime prie vieno iš žymiausių XX a. jidiš rašytojo Chaimo Gradės namo ir pakalbėsime apie jo kūrybą. 

Išėję į Karmelitų gatvę, pamatysime poeto Moišė Kulbako atminimo lentą. Čia paskaitysime jo poemą Vilne (Vilnius). Užbaigsime ekskursiją Mėsinių gatvėje prie Cemacho Šabado, žinomo kaip daktaras Aiskauda, skulptūros. 

Jerulita Travel

Kelionės planas

Pirma dalis. Nuo J. Basanavičiaus gatvės

Antra dalis. Žemyn į senamiestį

Į kainą neįskaičiuota

Bilietas į Tolerancijos centrą

Patikrinti atsiliepimai

2 Įvertinimai
Datos
Nepasirinkta
Trukmė
1 dienų
Keliauja
1 Žmogus
Kaina
10 €
10 € asmeniui

Patikrinti atsiliepimai

2 Įvertinimai
Jerulita Travel